• TECHNIK WETERYNARII

  Najważniejsze zadanie i czynność w tym zawodzie to pomaganie lekarzowi weterynarii w zapobieganiu i zwalczaniu chorób zwierząt, kontroli stanu zdrowotnego i higienicznego zwierząt. Technik weterynarz określa prawidłową i nieprawidłową budowę zwierząt, jak również pełni nadzór sanitarno-weterynaryjny nad produkcją, składaniem, transportem i obrotem artykułami pochodzenia zwierzęcego. Ponadto asystuje przy zabiegach weterynaryjnych oraz udziela zwierzętom pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

 • TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

  Do najważniejszych zadań technika architektury krajobrazu należy przygotowywanie, urządzanie i pielęgnacja terenów zieleni, produkcja roślin ozdobnych i materiałów szkółkarskich. Ponadto istotną umiejętnością jest planowanie i projektowanie trawników, rabat bylinowych, nasadzeń drzew i krzewów. Technik architektury krajobrazu musi umieć posługiwać się dokumentacją projektową w poszczególnych etapach realizacji działań. Ciekawą formą wykonywanych zadań w tym zawodzie może stać się tworzenie dekoracji roślinnych do wystroju wnętrz..

 • TECHNIK HODOWCA KONI

  Do najważniejszych zadań w tym zawodzie należy planowanie i organizowanie wszelkich prac dotyczących hodowli koni, a w tym zapewnienie im odpowiedniej ilości i jakości pasz, odpowiednich warunków stajennych, dbanie o właściwą i systematyczną pielęgnację. Należy posiadać umiejętności poprawnej jazdy konnej. To atutów tego zawodu należy również umiejętność organizowania imprez hipicznych i przeglądów hodowlanych.

 • TECHNIK ROLNIK

  Do najważniejszych czynności w zawodzie technik rolnik należy wykonywanie prac związanych z produkcją roślinną i zwierzęcą, jak również prowadzenie sprzedaży produktów rolniczych i zwierząt gospodarskich. Do specyfiki tego zawodu należy również umiejętność właściwej eksploatacji maszyn i sprzętu rolniczego. Należy również pamiętać o wiedzy ekonomicznej, która jest niezbędna do prowadzenia uproszczonej rachunkowości i obliczania opłacalności produkcji.

 • TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

  Do najważniejszych umiejętności technika żywienia należy przygotowywanie potraw i napojów, czyli posiada wiedzę i doświadczenie potrzebne w pracy kucharza. Ponadto w zawodzie tym można organizować, nadzorować i kierować pracą w otwartych i zamkniętych zakładach żywienia zbiorowego. Technik żywienia obsługuje maszyny i urządzenia gastronomiczne, opracowuje jadłospisy oraz zestawy potraw, nadzoruje przestrzeganie wymogów sanitarnych oraz BHP w placówkach gastronomicznych, prowadzi kalkulację cen sprzedaży oraz dokumentację rozliczeniową i techniczną.

FILMY KONKURSOWE
 
 

 


NR 1


Fragmenty zabawy studniówkowej

Uczniowie naszej szkoły pokazują jak można się dobrze bawić. W tym roku studniówka odbywała się w Grzebienisku w Restuaracji Wichrowe Wzgórza, a oprawę muzyczną stanowili nasi absolwenci z Zespołu SZOK.

 
 


NR 2

Teledysk nakręcony przez uczniów do piosenki Cleo pt. My Słowianie.

Jesień 2015 roku obfitowała w wiele wydarzeń, a do jednych z najważniejszych należał udział w konkursie telewizyjnym. Nakręciliśmy teledysk i dostaliśmy się do ścisłego finału.

 
 


NR 3

Poradnik RCKU - Rogale Marcińskie

Pierwszy odcinek Poradnika RCKU, w którym przedstawiamy przepis i sposób wykonania rogali marcińskich.

 
 

NR 4

Tradycyjny Polonez na studniówce 2016r.

 

Dobrze zatańczony Polonez to podstawa na każdej studniówce organizowanej przez naszą szkołę.

 
 

NR 5

Rekolekcje szkolne 2015r.

 

W szkole jest też czas na przemyślenia i przeżycia religijne. Tutaj umieszczamy drugą konferencję rekolekcji, a zainteresowanych odsyłamy do pozostałych części.

 

 

 

 
 

NR 6

Dzień Patrona i Ślubowanie

 

Tradycją szkoły jest obchodzenie Święta Szkoły wraz z ceremonią ślubowania klas pierwszych. Jest to podniosła i wyjątkowa chwila.

 

 

 

 
 

NR 7

Rywalizacja klas pierwszych.

 

Uczniowie klas pierwszych muszą w odpowiedni sposób wkupić się w łaski starszych. Robimy to w szkole w zabawny sposób, a przy okazji można poznać ukryte talenty nowych uczniów. 

 

 

 

 
 


NR 8

Kulisy teledysku

Dla oglądających to były 3 min. nagrania, a dla scenografów i aktorów to kilka godzin ciężkiej pracy. Ale wyszło także zabawnie...

 

 

 

 
 


NR 9

Szkolny pokaz wschodniej sztuki walki.

Ola swoją ciężką pracą doszła bardzo daleko. Warto obejrzeć i przekonać się o imponującej sile naszej zeszłorocznej absolwentki.

 

 

 

 
 


NR 10

Koncert kolęd w wykonaniu Polan

Uczniowie w Zespole Pieśni i Tańca Polanie udowadniają, że wszystkiego można się nauczyć. Wiele godzin ćwiczą taniec i śpiew, zato jaki z tego jest efekt...

 

 

 

 
 

NR 11

Wyjątkowy koncert poezji śpiewanej

Jest to skrót koncertu, który miał miejsce na jesień. Zapraszamy do obejrzenia całego przedstawienia, gdyż naprawdę warto...

 

 

 

 
 


NR 12

Wróżby i zabawy andrzejkowe

Samorząd Uczniowski dba o to, abyśmy się nie nudzili. Tym razem tradycyjne wróżby...

 

 

 

 
 


NR 13

Ogrodnik na topie

Zapraszamy to obejrzenia próby naśladowania programu: MAJA W OGRODZIE. Może odbiega on od oryginału, ale kulisy na pewno są powalające...

 

 

 

 
 


NR 14

Jesteśmy w Telewizji ESKA

Emocji i nerwów było co nie miara. Jak zawsze dobrze sobie poradziliśmy...